racing_edited.jpg

RACE RESULTS

 Points Series Race 2
"Unofficial" Race Results
Saturday, May 14th , 2022*

*Due to rain, A Mains were rescheduled for May 28, 2022

 

JUNIOR NOVICE

JUNIOR NOVICE, RACE 1

1ST PLACE -  Christian Gonalez

2ND PLACE - Isabella Ruiz

3RD PLACE - Brayden Popek

4TH PLACE - Lianna Thibeault

 

JUNIOR NOVICE, RACE 2

1ST PLACE - Peter Grady

2ND PLACE - Jackson Taft

3RD PLACE - Laycee White

4TH PLACE - Noah Ruiz
 

JUNIOR NOVICE, RACE 3

1ST PLACE - Logan Thibeault

2ND PLACE - Ryan Standish Jr.

3RD PLACE - Clayton Perry

4TH PLACE - Paige Myers

5TH PLACE - Wyatt Johndro

6TH PLACE - Grant Hartleben

 

JUNIOR NOVICE, BLUE PLATE

1ST PLACE - Nicholas Massirio

2ND PLACE - Nate Morin

3RD PLACE - KJ Voight

4TH PLACE - Joey Mercier

5TH PLACE - Mauritzio Martinelli - DNF

6TH PLACE - Patrick Bruneau - DNF

ADVANCED NOVICE

1ST PLACE - Aedan Delpivo

2ND PLACE - Mason Kluczinsky

3RD PLACE -  AJ Moore

4TH PLACE -  Zay Rottino

5TH PLACE -  Brody Loban

6TH PLACE -  Declin Pagano

7TH PLACE -  Obadiah Lamondy

8TH PLACE -  Max Jensen

9TH PLACE -  Norah Bertrand - DNF

10TH PLACE -  Shelby Fattibene - DNF

 

JUNIOR HONDA

1ST PLACE -  Annalee Henion

2ND PLACE -  Aiden Kimmer

3RD PLACE -   Daniel Gaudiosi

4TH PLACE -  Shane Strickland

5TH PLACE -   Avery Hughes

6TH PLACE -   Quinn Flannery

7TH PLACE -   Blake Bertholet

SENIOR HONDA

1ST PLACE - Leilei Daniels

2ND PLACE -  Sophya Papp

3RD PLACE -   Joey Wilcox

4TH PLACE -   Paiten Burnham

5TH PLACE -   Carter Hughes

6TH PLACE -  Taylor Henion

7TH PLACE -   Devin Myers

8TH PLACE -   Aaron Lamondy

9TH PLACE -   Peyton Rose - DNF

10TH PLACE - Lucas Kluczinsky

11TH PLACE - Jayden Serencko - DNA

12TH PLACE - Camden Chamberland

13TH PLACE - Abraham Fattibene

14TH PLACE - Sylar Haberli

15TH PLACE - Landon Morgan

16TH PLACE - Brooke Fattibene

17TH PLACE - Izabel Lamondy

18TH PLACE - Jaiden Baptiste

19TH PLACE - Danica Delpivo - DNF

 

HEAVY HONDA

1ST PLACE - RJ Deighton

2ND PLACE - Haylee Papp

3RD PLACE - Aubry Wasko

4TH PLACE - Jake Fattibene

5TH PLACE - Adrianna Kimmer

6TH PLACE - Anthony Raccio

7TH PLACE - Adam Lamondy

8TH PLACE - EJ Gonzalez - DNF

 

JUNIOR ANIMAL

1ST PLACE - Quinn Flannery

2ND PLACE - Daniel Gaudiosi

3RD PLACE - Annalee Henion

4TH PLACE - Aiden Kimmer

 

SENIOR ANIMAL

1ST PLACE - Leilei Daniels

2ND PLACE - Sophya Papp

3RD PLACE - Paiten Burnham

4TH PLACE - Taylor Henion

5TH PLACE - Devin Myers

6TH PLACE - Brooke Fattibene

7TH PLACE - Camden Chamberland

8TH PLACE - Joey Wilcox - DNF

9TH PLACE - Abraham Fattibene - DNF

 

HEAVY ANIMAL

1ST PLACE - RJ Deighton

2ND PLACE - Aubry Wasko

3RD PLACE - Hunter Cavallaro

4TH PLACE - Ava Lombardo

5TH PLACE - Jake Fattibene

6TH PLACE - Adrianna Kimmer

7TH PLACE - Anthony Raccio

8TH PLACE - Anthony Raccio - DNA

 

LIGHT 160
1ST PLACE - Taylor Henion

2ND PLACE - Joey Wilcox
3RD PLACE - Jake Fattibene 
4TH PLACE - Leilei Daniels
5TH PLACE - Sophya Papp 
6TH PLACE - Carter Hughes
7TH PLACE - Abraham Fattibene
8TH PLACE - Lucas Kluczinksy
9TH PLACE - Jaiden Baptiste
10TH PLACE - Sylar Haberli

 

HEAVY 160

1ST PLACE - RJ Deighton

2ND PLACE - Aubry Wasko
3RD PLACE - Kali Trapp
4TH PLACE - Haylee Papp
5TH PLACE - Anthony Raccio 
6TH PLACE - Adrianna Kimmer
7TH PLACE - Hunter Cavallaro
8TH PLACE - Tyson Adamik
9TH PLACE - Ava Lombardo  
10TH PLACE - Adam Lamondy - DNF

 

LIGHT WORLD FORMULA

1ST PLACE - Jake Fattibene

2ND PLACE - Taylor Henion
3RD PLACE - Leilei Daniels 
4TH PLACE - Joey Wilcox

 

HEAVY WORLD FORMULA
1ST PLACE - RJ Deighton

2ND PLACE - Aubry Wasko
3RD PLACE - Kali Trapp 
4TH PLACE - Tyson Adamik
5TH PLACE - Ava Lombardo
6TH PLACE - Hunter Cavallaro
7TH PLACE - Anthony Raccio
8TH PLACE - Adrianna Kimmer
9TH PLACE - Ryan Beaupre - DNF

LETS GO RACING!